Blog

Ozon Tedavisi/ Terapisi

Kısa Bir Bilgi

Ozonun tedavi amaçlı kullanımı aslında çok eskilere dayanıyor. Başlarda, sadece dolaşım sistemindeki bozukluklar için kullanılmış olsa da bugün artık anti-aging uygulamalardan uyku sorunlarına kadar çok geniş bir yelpazede etkililiği kanıtlanmış bulunmakta. 

Ozon Terapisi Nedir?

Üç oksijen molekülünün birleşimi ile oluşan Ozon gazının, çeşitli rahatsızlıkları gidermek ve daha sağlıklı bir vücut elde etmek için kullanımıdır. 

Nasıl Etki Eder?

Ozon terapisinde, kan ozon ile zenginleştirerek vücuttaki toksinlerden arındırılmaktadır. Başka bir deyişle, uzun zaman boyunca toksinlerden arınmayan kanımıza nefes aldırmış, onu temizlemiş oluyoruz. 

Ozon Terapisinin Faydaları

Oksidatif strese yol açan Ozon vücudumuz tarafından bir tehdit olarak algılanır ve bu sayede antioksidan sistem aktive edilir ve bağışıklık sistemimiz güçlenir. Daha güçlü bir bağışıklık sistemi ise bir çok hastalığa ve özellikle Covid gibi virüslere karşı vücudumuzu çok daha dirençli hale getirir. Bu sayede, bir türlü kurtulamadığımız yorgunluk hissinin yerini yüksek enerjiyi alırken, hücrelerde yarattığı anti-aging etkisi ise yaşlanmayı yavaşlatır.

-Yüksek Enerji

-Anti-Aging Etki

-Yüksek Bağışıklık

-Temizlenmiş Kan

-Covid dahil virüslere karşı direnç

-Düzenli Uyku

ÖNEMLİ NOT 
Ozon Terapisi Glutatyon C vitamini ile beraber yapıldığı takdirde çok daha etkili sonuçlar alınmaktadır. 
Hangi ozon terapi yönteminin size daha uygun olduğunu ve detaylı bilgilendirme için Hocamız Op. Dr. Fatih Gören’den randevu alabilirsiniz. 


Bize Ulaşın!


Uzun yıllar edindiğimiz tecrübeler, takip ettiğimiz bilimsel yayınlar ve kongrolerde edindiğimiz bilgilerle siz hastalarımıza, yeni, modern, gelişmiş, teknolojilerle en güncel tedaveleri uygulamaktayız.

0 222 205 16 26

0 505 478 81 25


İletişim