Uygulamalar / Revizyon Burun Ameliyatı

Revizyon Burun Ameliyatı

Daha önce rinoplasti (estetik burun ameliyatı) uygulanan hastalarda tekrardan uygulanan rinoplasti ameliyatlarına revizyon (düzeltme) burun estetiği ameliyatı denmektedir.  

Öncelikle, tekrar belirtelim ki revizyon burun ameliyatları daha önceden rinoplasti uygulanan hastalara uygulanan ameliyatlardır. Çeşitli komplikasyonlardan kaynaklı ya da istenilen sonucun alınamadığı durumlarda revizyon burun ameliyatlarına ihtiyaç duyulmaktadır. Yaklaşık her 10 burun estetiği ameliyatının 2 ya da 3’ü revizyon burun ameliyatı gerektirmektedir. 

Revizyon Burun Estetiği Ameliyatlarına Neden İhtiyaç Duyulur?

Burun valfinde kapanma, burun kemerindeki estetik bozukluk, burun ucundaki düşüklük ya da şişlik gibi durumlarda revizyon burun estetiği ameliyatına ihtiyaç duyulmaktadır. Kısaca, ilk ameliyat sonrası çeşitli sebeplerle ortaya çıkan işlevsel aksaklıklar ya da hastanın arzuladığı görüntünün elde edilmesi olsun, revizyon burun estetiği ameliyatları fonksiyonel olduğu kadar estetik amaçlarla da uygulanabilmektedir.

ÖNEMLİ NOT

Bu yazı, hastalarımız için genel bir bilgilendirme niteliğinde olup, tıbbi bir öneri ya da tedavi sunmamaktadır. Hastanın durumu, gerekli olan ameliyat ve uygulanacak teknikler, operasyonun zamanlaması gibi durumlar kişiyeye özeldir ve her hasta için bunlar değişiklik göstermektedir. Bu yüzden Hocamız Op. Dr. Fatih Gören muayene ve tetkiklerle elde edeceği hasta durumu ve hikayesi gibi ayrıntılı veriler ışığında gerekli işleme karar vermektedir. Tüm bu sürece hastamızı da dahil ederek, izlenecek tüm aşamalar hastalarımıza özel gerçekleştirdiğimiz toplantıda şeffaf ve açık bir şekilde paylaşılmaktadır. Muayene ve randevu için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 


Bize Ulaşın!


Uzun yıllar edindiğimiz tecrübeler, takip ettiğimiz bilimsel yayınlar ve kongrolerde edindiğimiz bilgilerle siz hastalarımıza, yeni, modern, gelişmiş, teknolojilerle en güncel tedaveleri uygulamaktayız.

0 222 205 16 26

0 505 478 81 25


İletişim