Uygulamalar / SAÇ PRP

SAÇ PRP

Saç PRP (Platelet Rich Plasma) uygulaması kanda bulunan trombosit bakımından zengin plazmanın, gerekli işlemlerin ardından mikro iğneler aracılığıyla saç derisine enjekte edilmesi işlemidir. Bireyin kendi kanından elde edilen içeriklerle uygulandığından, alerji ya da bulaşı riski olmayan, güvenli bir işlemdir.

Faydaları Nelerdir?

SAÇ PRP uygulaması ile saç kökleri beslenerek daha sağlıklı duruma getirilmektedir. İnce ve yıpranmış saç köklerinin beslenmesi ve onarılması ile, saç dökülmesi normal düzeye çekilmektedir. Diğer tedavi yöntemlerine kıyasla güvenli olan Saç PRP işleminin faydaları: 

  • Mevcut saç kökleri beslenir.
  • Zayıf saç kökleri onarılarak güçlendirilir. 
  • Saçlar daha gür, sağlıklı ve dolgun görünüm kazanır.
  • Saç köklerinin zaman içerisinde küçülüp yok olmasının önüne geçilebilir.
  • Kepeklenme ve yağlanma gibi sorunların önüne geçilebilir.

İşlem ve İyileşme Süreci

Herhangi bir anastezi gerektirmeyen Saç PRP uygulaması yaklaşık 1 saat sürmektedir. Kesi gibi bir durum söz konusu olmadığı için görece acısız olan işlenmin ardından, hasta günlük yaşamına kolaylıkla geri dönebilmektedir.

ÖNEMLİ NOT

Bu yazı, hastalarımız için genel bir bilgilendirme niteliğinde olup, tıbbi bir öneri ya da tedavi sunmamaktadır. Hastanın durumu, gerekli olan ameliyat , işlem ve uygulanacak teknikler, operasyonun zamanlaması gibi durumlar kişiyeye özeldir ve her hasta için bunlar değişiklik göstermektedir. Muayene ve randevu için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 


Bize Ulaşın!


Uzun yıllar edindiğimiz tecrübeler, takip ettiğimiz bilimsel yayınlar ve kongrolerde edindiğimiz bilgilerle siz hastalarımıza, yeni, modern, gelişmiş, teknolojilerle en güncel tedaveleri uygulamaktayız.

0 222 205 16 26

0 505 478 81 25


İletişim